LETNÍ SEZÓNA 2024

9.05. 2024

LÉTO 2024 NA KLÍNOVCI

Stejně jako každý rok jsme se s uplynulou zimou loučili s těžkým srdcem. Letošní zimní sezóna nám připravila řadu výzev, ale odnesli jsme si spoustu nových zkušeností a věříme, že laťku našich služeb držíme stále vysoko.

Nyní se už ale naplno soustředíme na letní sezónu a veškerý elán a úsilí směřujeme k bezchybné přípravě a následnému letnímu provozu.

ZAHÁJENÍ SEZÓNY A LETNÍ PROVOZ

Letní sezónu jsme odstartovali 1.5.2024 a provozní doba lanovky bude vždy od 9:30 do 18:00. Pro aktuální provoz sledujte naše stránky zde, denní provoz pak zahájíme standardně od začátku prázdnin do konce září.

TRAIL PARK KLÍNOVEC

Jako jeden z předních bike parků nejen v ČR nabízíme 30 km trailů všech obtížností a dalších cca 70 km značených tras pro horská kola. Najdete u nás i oblíbenou trať Illegal, která se jako jediný trail v Evropě umístila ve světové TOP 10 v rámci hodnocení Trailforks. V jaké neuvěřitelné společnosti jsme se umístili, si můžete přečíst v samostatném článku.

NOVINKY PRO SEZÓNU 2024

Letos jsme pro všechny nadšené bikery připravili opravdovou bombu! Stali jsme se součástí rodiny Gravity Card, která propojuje 31 předních evropských bike parků v rámci 7 zemí. S Gravity Card v kapse se vám otevře svět toho nejlepšího, co evropská bajková scéna nabízí. Jako držitel Gravity Card zaplatíte jednou, ale máte přístup do všech členských parků v 7 zemích, a to kdykoliv se Vám zachce a bez jakýchkoliv omezení. Svoji Gravity Card si můžete   zakoupit na našich pokladnách během otevírací doby Trail Parku Klínovec. Více o Gravity Card.

Na zajímavé novinky se můžete těšit také na trailu Baron, a to především v úseku Černoles, kde jsme postavily tři nové wallridy, které zlepší zážitek z jízdy a umožní bezpečnější průjezd ostrými zatáčkami. V rámci tohoto úseku jsme také nově upravili povrch, vystavili modřínové mostky a představíme také nové boule a odrazy.

Při výčtu novinek samozřejmě nesmíme zapomenout na náš trail Downhill, který jsme letos vyladili s našimi dobrými známými z Německa, kteří moc dobře vědí, jak má kvalitní trail vypadat. Erik Irmisch (YT Mob), Johann „Pottie“ Potgieter (YT Mob), Johann Brunner (HDR) a Hannes Lehmann (HDR) nám pomohli zvýšit, rozšířit a vyshapovat několik klopenek a upravit většinu skoků včetně jejich dopadů, opět s důrazem na váš zážitek a bezpečnost.

S nadšením jsme se také vrhli do nové spolupráce se skvělou partou z Downtown Tábor, takže je možné, že se uvidíme i na některém ze závodů Czech Urban Downhill Series, kde se můžete těšit na neskutečné věci, které dokážou jezdci předvést na náročných tratích a překážkách při sjezdu centrem města na horském kole.

S RODINOU NA KLÍNOVCI

V rámci cyklistiky bez námahy vás značené cesty dovedou až k naší čtyřsedačkové lanovce s oranžovou krycí bublinou, která vás vyveze zpět na vrchol i s vaším kolem, koloběžkou či kočárkem, včetně vašich čtyřnohých mazlíčků. Na vrcholu můžete prověřit a zlepšit své dovednosti v rámci skill překážek a pumptracku, který je výborným startovacím místem i pro ty nejmenší.

Návštěvu nejvyššího vrcholu Krušných hor si užijete samozřejmě i bez kola. V okolí Klínovce vede mnoho turistických tras, a pokud se necítíte na výšlap, můžete ušetřit síly a svézt se pohodlně naší lanovkou, ze které si užijete nádherné výhledy. Ti nejmenší se mohou vyřádit v našem trampolínovém centru přímo na vrcholu, či ve skákacím hradě u spodní stanice lanovky.

Návštěvu vrcholu Klínovce vám jistě zpříjemní i restaurace U Staré Lanovky s letní teráskou, která navazuje přímo na pumptrack a trampolínové hřiště. Kromě výhledu na okolní kopce si tak můžete vychutnat jídlo a pití s přímým výhledem na vaše řádící děti. Přímo u trampolín najdete také stánek s osvěžující zmrzlinou či nápoji, které v teplých letních dnech potěší každého návštěvníka.

PŮJČOVNA A SERVIS KOL MONDRAKER

Nemáte vlastní vybavení a chtěli byste si jízdu po trailech vyzkoušet? Není problém! V naší půjčovně se o vás postarají a vybaví vás jak kolem či koloběžkou, tak i helmou a veškerými chrániči. Najdete u nás nejnovější modely kol značky Mondraker a terénní koloběžky Kickbike a Gravity. V případě zájmu o zapůjčení kola doporučujeme provést online rezervaci.

OHLÉDNUTÍ ZA ZAHÁJENÍM LETNÍ SEZÓNY 2024

Již tradiční akce Trail Parku Klínovec se uskutečnila 4.5.2024, kdy jsme společně oslavili otevření letní sezóny. Přihlásit se do závodu pro veřejnost v kategoriích Race, Hobby, Ženy, Junioři a Děti se mohl každý. Dospěláci poměřili své síly v úsecích trailu Illegal, dětský a juniorský závod se konal na úseku trailu Baron. Po celý den byla skvělá atmosféra s hudbou, grilem, barem a ohýnkem. Večer jsme kopec proměnili v pravou after party s laser show, kde jsme otevření sezóny oslavili, jak se sluší a patří. V článku věnovaném přímo OPENINGU 2024 naleznete i výsledky a odkaz na fotogalerii.

DALŠÍ AKCE V TRAIL PARKU KLÍNOVEC:

21.-23.6. Enduro série Klínovec

17.-18.8. Czech Downhill Top on Trail cup 2024

 

Veškeré aktuální informace a podrobnosti o provozu vždy hledejte na www.trailpark.cz a www.klinovec.cz.

Těšíme se na společnou jízdu letošním létem!