OPENING KLÍNOVEC 2024

7.05. 2024

Nedílnou součástí prvních dní letní sezóny je již tradiční Klínovecký OPENING, který se letos konal 4. 5. 2024. I přestože to ráno nevypadalo na den zalitý sluncem, počasí se umoudřilo a my jsme si nakonec mohli užít skvělou sobotu. Vynikající atmosféra nás provázela celý den a velmi nás potěšila hojná účast, bez které by celá událost neměla ten správný náboj. Vše se vydařilo na jedničku a nám to dodalo další energii nejen pro pokračování v organizaci závodu, ale i do další údržby a zlepšování našeho Trail Parku!

Kromě závodění a fandění, jsme si společně užívali skvělý doprovodný program, v rámci kterého vám celý den hráli místní DJs (DJ Keduel, DJ Baloo a DJ Kazi&Ori), kteří moc dobře věděli, jak posunout celé odpoledne i večer o level výš. Gril&Bar u stanu Jägermeister také neměl chybu a pochutnat jste si mohli například na vynikajících burgerech, špízech či jiných specialitách. Večer jsme společně poseděli u ohně, opekli buřty a zakončili den after party s laser show.

Přihlásit do závodu pro veřejnost se mohl každý, a to v kategoriích Race, Hobby, Ženy, Junioři a Děti. Dospěláci, a i někteří mladší borci poměřili své síly v úsecích trailu Illegal, kde měla své místo trať pro kategorie Race, Hobby a Ženy. Kategorie Děti a Junioři se odpoledne přesunuly na svou trať, která byla sestavena z úseků trailu Baron.

Kategorie Race byla plná opravdových borců, kteří mají se závoděním spoustu zkušeností a na výsledcích to šlo vidět. Jezdce od sebe dělily vteřiny a pořadí se v průběhu závodu několikrát změnilo. Nakonec se vítězem „královské“ kategorie stal Hannes Lehmann, na druhém místě se s minimálním rozdílem umístil místní závodník Tomáš Cvinger, třetí pozici bral Raphael Weissflog.

Muži v kategorii Hobby rozhodně nezůstali pozadu. Místní talentovaný vítěz Lukáš Jánský se svým časem mohl měřit se závodníky z kategorie Race. Na druhé pozici se umístil Marius Pacht a třetí místo v této kategorii patří Ricku Greinerovi.

Ženy se letos bohužel nepřihlásily v hojném počtu a po odstoupení jedné ze závodnic tak jedinou hodnocenou ženou zůstala Andraina Prapan. Své první místo si ale náležitě zasloužila, jelikož její čas v celkové výsledkové listině překonal i spoustu závodníků z mužských kategorií.

Junioři mezi sebou závodili s nejmenšími rozdíly výsledných časů a díky tomu bylo postaráno o drama až do poslední chvíle. Nelítostnou bitvu mezi mladými bajkery nakonec vyhrál Filip Langer, druhé místo patřilo Radkovi Sýkorovi a třetí pozici obsadil Ríša Šimo.

Děti ve své kategorii také neměly své umístění zadarmo a první dvě příčky od sebe nedělila ani jedna vteřina. První místo si vybojoval Denis Šulc, na druhém místě skončil Mikuláš Smilek a na místě třetím Adam Vlček.

Tímto ještě jednou gratulujeme všem závodníkům. 👊 Přikládáme odkaz na oficiální stránku OPENINGU, kde naleznete jak kompletní výsledkovou listinu, tak i fotogalerii.

Moc rádi jsme se s vámi opět po roce setkali, nehledě na to, jestli patříte k pravidelným návštěvníkům či jste u nás byli letos poprvé. Už teď se nemůžeme dočkat dalšího ročníku a věříme, že se na nás přijedete podívat i v jiné dny letní sezóny.