S dětmi v Trail Parku

S dětmi
v Trail Parku

Než k nám
vyrazíte s dětmi

Trail Park Klínovec není určen pouze zkušeným cyklistům. Lehké stezky jsou vhodné i pro začínající cyklisty a tedy i pro děti.

Stezky v Trail Parku Klínovec jsou vhodné pro děti v okamžiku, kdy jsou schopny samostatné a kontrolované jízdy na kole po dvoustopé lesní cestě. Více než na věku dítěte tedy záleží na tom, co již na kole umí. Podle toho také vybírejte odpovídající obtížnost stezky.

Ještě před vstupem na stezky samotné, můžete s dětmi vyzkoušet jízdu na kole na pump tracku a ve skill centru. Pump track je krátký okruh, který obsahuje terénní vlny, se kterými se setkáte na stezkách vedoucích lesem. Skill centra jsou plochy s malými překážkami, na kterých je možné trénovat ovládání kola. Malé děti najdou vyžití na dětském hřišti u restaurace U staré lanovky, která se nachází v blízkosti vrcholu Klínovce a nástupního místa na začátku všech stezek.

Není vhodné vyjíždět na stezky s dětmi v sedačce umístěné na kole nebo tažné tyči s vozíkem. Stezky jsou úzké a obsahují zatáčky, které kolo s vozíkem nemusí bezpečně projet. Rychlejší změny směru potom mohou být nebezpečné i pro děti v sedačce.

Pokud jste na stezkách s dětmi, buďte předvídaví a zvlášť opatrní. Nechte děti jet první – lépe tak předejdete situaci, kdy by se mohlo připlést do cesty jinému jezdci. Buďte k ostatním jezdcům ohleduplní a pusťte rychlejší jezdce před sebe uhnutím k hornímu okraji stezky. Pokud zastavíte, nenechávejte kola ani jiné věci na stezce a ani vy sami na ni nezůstávejte stát ani sedět. Předejdete tak množství pro vás i pro okolí nebezpečných situací.

Při jízdě po stezkách musí mít děti nasazenou a řádně upevněnou cyklistickou helmu.