Doporučené vybavení na stezky

Doporučené vybavení
na stezky

Na co byste neměli zapomenout

Než vyjedete na stezky, zkontrolujte, že máte veškeré potřebné vybavení. Doporučujeme vám nezapomenout na následující:

Přilba na kolo a boty vhodné na jízdu v terénu.

Vak na vodu nebo láhev na kolo. Doporučujeme vozit vak, u kterého můžete i při pití ponechat obě ruce na řídítkách.

Svačinu a pití. Většina stezek vede lesem. Provozy s občerstvením můžete využít na nástupních místech na začátku stezek na vrcholu Klínovce i v cíli stezek. Na vrcholu Klínovce v blízkosti nástupního místa naleznete restauraci U staré lanovky, v blízkosti dolní stanice lanové dráhy Prima Express můžete využít služeb Jägermeister stanu s občerstvením.

Náhradní duši nebo lepení, pumpičku a základní nářadí. Často se také zapomínají ty části kol, které je třeba odebrat před složením kola do auta.

Vhodné oblečení, které je možné vrstvit. Pohybujete se na nejvyšším vrcholu Krušných hor. Počasí v létě je pro cyklistiku více než příznivé, ale může se rychle měnit. Klimatické a povětrnostní podmínky se mohou výrazně změnit. Proto je sebou vhodné vozit i další vrstvu, náhradní suché oblečení a ponožky a nepromokavou bundu, která neprofoukne.

Mapa stezek. Ačkoli jsou stezky dobře značené, pomáhá k vaší orientaci v terénu a můžete díky ní lépe plánovat kombinace stezek. Mapy jsou k dispozici zdarma na pokladnách Trail Parku Klínovec a v provozovnách s občerstvením. Mapu si také můžete sami vytisknout – naleznete ji na tomto webu.

Mobilní telefon. V případě úrazu budete schopni přivolat Horskou službu. Vaši přesnou polohu určíte pomocí kódového čísla na sloupcích značení, které jsou v pravidelných intervalech umístěny podél stezky. Telefonní číslo na Horskou službu je +420 1210. V případě ztráty signálu je třeba volat tísňovou linku 112. Možností je také aplikace Záchranka, která výrazně uspíší lokalizaci zraněného

Pro jízdu na stezkách v Trail Parku Klínovec je nutné použít kolo i ostatní vybavení ve výborném technickém stavu. Na lehké stezky je vhodné horské kolo s odpruženou přední vidlicí. Informaci o doporučeném vybavení na všechny druhy stezek naleznete na informačních tabulích na nástupních místech Trail Parku Klínovec. Před jízdou samotnou také zkontrolujte i stav vašeho kola i vybavení!

Zkontrolujte své
vybavení

Pro jízdu na stezkách v Trail Parku Klínovec je nutné použít kolo i ostatní vybavení ve výborném technickém stavu.

  1. Nošení cyklistické přilby je povinné. Ujistěte se, že Vaše přilba je ve výborném stavu, a že je správně seřízena. Doporučena je i další ochrana – rukavice, chrániče páteře, loktů a kolen. Pro jízdu na těžkých a velmi těžkých stezkách je povinná integrální přilba s neodnímatelným chráničem brady, chránič páteře, kolen, loktů a rukavice. Vhodným vybavením jsou brýle rukavice, kalhoty na sjezd, chrániče hrudníku, krční páteře, klíčních kostí, ramen a holení.
  2. Zkontrolujte stav rámu kola kvůli případným prasklinám a jiným poškozením.
  3. Zkontrolujte stav brzd. Dvě funkční brzdy jsou pro jízdu na stezkách povinností.
  4. Zkontrolujte pevné uchycení předního i zadního kola.
  5. Zkontrolujte řízení kola. Hlavové složení a představec nesmí mít žádnou vůli. Řídítka a madla musí být pevná a bez možnosti pootočení.
  6. Zkontrolujte stav předního a zadního kola. Používejte pouze pneumatiky s dostatkem vzorku, bez trhlin a odřenin na bocích pneumatiky. Ráfky musí být bez poškození, výplet kola musí být pevný a nepoškozený.
  7. Sedlo musí být řádně upevněno.