ILLEGAL V TOP 10

10.05. 2024

TRAIL ILLEGAL SE UMÍSTIL VE SVĚTOVÉ TOP 10!

Zní to až neuvěřitelně, ale pro nás je to rajská hudba. Klínovecký trail Illegal se umístil jako jediný evropský trail v nejlepší desítce světových trailů pro rok 2023!

Na závěr roku 2023 bylo vyhlášeno pořadí deseti nejlépe hodnocených trailů pro horská kola v rámci mezinárodní databáze stezek Trailforks a její komunity. V celosvětové konkurenci se náš „nejnovější“ trail Illegal (mezi místními dříve známý také jako „Německá“) prosadil mezi desítku nejlepších. Díky tomu se klínovecký Trail Park ocitl ve společnosti nejvyhlášenějších světových bike parků, čehož si moc vážíme a děkujeme všem, kteří k hodnocení přispěli.

Rozhodujícím faktorem byl počet jízd spolu s hodnocením uživatelů aplikace Trailforks. Jezdci ocenili mimo jiné především přírodní charakter trailu, jeho divokost a lehce rebelský styl. Vlastnosti trailu jsou skvěle vystiženy v originálním článku, například i zmínkou: „Tato trať není pro slabé povahy.“ Nicméně nemusíte mít strach, v našem Trail Parku se nachází celkem 30 km trailů všech obtížností, a i ty nejtěžší z nich jsou vždy stavěny a upravovány s velkým důrazem na bezpečnost. Mezi sjezdovými jezdci je Illegal často vnímán jako novější „superendurová“ alternativa ke klínovecké DH trati.

 

CELKOVÝ ŽEBŘÍČEK TRAILFORKS:

  1. Captain Kangaroo, Merry Creek, Castlegar BC
  2. Black Bear, Kingdom Trails, East Burke, VT
  3. Boneshaker, Velo MSM Lac-Sainte-Marie, QC
  4. Dirt Merchant, Whistler Mountain Bike Park, Whistler, BC
  5. Boundary Line, Frederick Watershed, Frederick, MD
  6. Te Poaka, Whakarewarewa Forest, Rotorua
  7. Salmon Run, Fernhill Trails, Queenstown
  8. Yeah Gnar, Mākara Peak, Wellington
  9. Big Chook, Blue Tier Forest Reserve, Weldborough, TAS
  10. Illegal, Trail Park Klínovec, Karlovy Vary

 

Na závěr zbývá jen zdůraznit, že do dalších letních sezón se budeme i nadále snažit ze všech sil, abychom nejen udrželi laťku, ale ještě ji nadále zvedali! 💪😊

 

TRAIL ILLEGAL A JEHO DATA Z TRAILFORKS

Trailforks je databáze a mapa celosvětových trailů s více než 500 000 stezkami. Uživatelé mohou přispívat svými daty a podílet se tak na obsahu.

 

© MapTiler © OpenStreetMap contributors

 

Další články o trailu Illegal:

Klínovecký Illegal v TOP 10 trailů na světě – Dolekop.com

Český trail v TOP 10 nejlepších trailů světa! – iVELO.cz